ОМИКРОН ОМИКРОН ОМИКРОН
Система Orphus

Заробіток українців на встановленні сонячних панелей на дахах будинків

Заробіток українців на встановленні сонячних панелей на дахах будинків

Достатньо встановити сонячні панелі. Вони доступні не лише підприємцям-мільйонерам, а й пересічним українцям. Ба більше, на сонячній енергетиці можна не лише економити, а навіть заробляти.

В літній місяць, якщо зменшити споживання вдома в розумних межах до мінімуму, то можна розраховувати 24-30 тисяч на місяць. Від роботи сонця. А сонце, ми знаємо, руки ноги не ламає, на роботу ходить кожен день, – розповів інженер компанії з оснащення сонячних електростанцій Григорій Грицаченко.

Пан Григорій говорить про сонячну електростанцію в 30 кіловатів. Це максимальна потужність, яку можна під'єднати без будь-яких ліцензій. Та, щоб заробляти, власникам станції необхідно встановити двонаправлений лічильник. Він уміє окремо рахувати спожиту і продану електрику. Експерти кажуть – це навіть краще, ніж відімкнутись від мережі і стати автономним. Адже один кіловат енергії ми купуємо за одну гривню, а за зеленим тарифом можемо продавати більш як за 5. Єдине, експерти радять не економити і не нехтувати послугами профільних фірм.

Це не конструктор для "самодєлкіних", насправді. В питанні інвертора, якщо десь здешевити і вибрати економний варіант, то ним потім не можна забезпечити стабільність роботи, – прокоментував президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів енергії Віталій Давій.

Термін окупності будь-якого "сонячного" проекту – від 5 до 7 років. Експерти радять починати з мінімальних потужностей: достатньо встановити 10-кіловатну станцію. Цього якраз має вистачити на власні потреби та залишковий продаж.

Вартість проекту можна прирівняти до потужностей обладнання. Виходить, що 1 кіловат еквівалентний одній тисячі доларів. Ті, хто не заощадив таких грошей, можуть узяти позику. Для відновлюваної енергетики мають спецпропозиції декілька банків. За офіційними даними, в Україні сонячними панелями свої будинки вже обладнали більше 5 тисяч господарств.

В минулому році (2017 рік – 24 Канал) відкрилось на 251 Мегават тільки станцій, в 2016 році – 120. Тобто приріст потужності в два рази кожен рік. В цьому році точно буде більше ніж 500 мегаватів, – зазначив голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк.

Зелений тариф встановлений у євроцентах і прив'язаний до офіційного курсу НБУ. Він діятиме до 2030 року. І саме до цього часу Україна пообіцяла збільшити загальну частку відновлюваної енергетики до 20 відсотків від усього енергоринку. Скільки серед них буде домашніх господарств – поки не відомо.

Та енергетики наголошують: щоб тариф був вигідніший, його треба під'єднати якнайшвидше. От тільки варто не забувати про власну безпеку. Бо невміло змонтувавши панелі, замість заробляти на кіловатах, будете витрачатись на ремонт дірявого даху.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

Опубликовал: 1

18 Апрель, 2018 08:05              508              ]]>Печать]]>
0 / 0 ( Нет оценки )

Добавить комментарий

Ваше имя

Текст

Контрольный вопрос

Дva plus trи ? (цифрой)


Вверх страницы